ADIYAMAN'DA BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Bölge İstişare Toplantılarının Üçüncüsü Adıyaman’da Yapıldı…

Adıyaman İl Başkanı Yılmaz ÇALIŞ’IN başkanlığında gerçekleştirilen Adıyaman Bölge İstişare Toplantısı 15/10/2011 tarihinde saat: 14.00’da Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. 

Toplantıya Genel Başkan Ertekin ENGİN ve genel merkez yöneticilerinin yanı sıra birçok sivil toplum örgütü temsilcisi, öğretmenler ve Osmaniye İl Başkanı Halim HALLAÇ, Gaziantep İl Başkanı Hacı Ahmet AKAN katıldı. Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Başkanı Yılmaz ÇALIŞ’IN açılış konuşmasıyla başladı. Yılmaz ÇALIŞ konuşmasında; “ Bireyde bilgi, toplumda sevgi için Adıyaman İli’nde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Adıyaman İli’nin sorunlarını biliyor ve doğru çözüm yollarının da bizim tarafımızdan hayata geçirilebileceğine inanıyoruz. Bu azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

İl başkanının konuşmasının ardından Genel Başkan Ertekin ENGİN; “ Adıyaman İli’nin 2011 yılı eğitim istatistiklerini incelediklerinde tablonun Adıyaman’a yakışmadığını Adıyaman’ın daha büyük başarıları hak ettiğini” belirterek sözlerine başlayan Engin konuşmasında özetle; ” 2007 yılında kurulan Eğitim 2023 Derneği kısa bir süreç içerisinde kendisinin belirlediği hedeflerin ötesinde bir performans sergilemiştir. Bu performansı göstermesinde derneğimizin yüklendiği görev önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü şunu biliyor ve inanıyoruz. Tarihten getirdiğimiz güç ve beslendiğimiz tarihi kaynaklar; dünya insanlığının mutluluğunun bu toplumun fertlerinin azim ve kararlılığıyla mümkün olduğunu ve bundan sonra da Türk toplumunun dünya barışında ve kardeşliğinde önemli bir yere sahip olduğunu göstermektedir. Bireyde bilgi, toplumda sevgi derken de bunu bilerek ve adımlarımızı da nihai bir hedef olan dünya barışı için atıyoruz. Eğitim, toplumların yükselişinde ve dünyada söz sahibi olmasında bir anahtar gibidir. Eğer siz o anahtarı elinizde tutuyorsanız; bir sorumluluğunuz da olmalıdır. Eğitim, bilgiyi bireylere kazandırdığı kadar sevgiyi de toplumun her katmanına yayabilmelidir. Aksi takdirde sevgiden yoksun bireylerin sahibi olduğu bilgi gücüyle dünyayı nereye getirdiği ortadır. Ecdadın çekildiği her kıtada, her ülkede , her beldede gözyaşı akmakta; masum insanların kanı dökülmektedir. İşte bizlerin en büyük sorumluluğu da budur. Bireyde bilgiyi tesis ederken toplumda da sevgiyi vazgeçilmez olarak görmek, 2023 yılında Lider Ülke Türkiye hedefine varmak için canla başla çalışmaktır. Ancak, bunu başarabildiğimizde dünya barışına katkı sağlayabilir ve yeni bir medeniyet doğuşuna mimarlık edebiliriz. Bu gaye ile bir yandan projelerimizi yürütmekte, diğer yandan karış karış Anadolu’ gezmekte, Eğitim Seferberliği için insanlarımızla buluşmaktayız” demiştir.

Katılımcıların söz alıp görüş ve önerilerini dile getirdikleri serbest konuşmaların ardından toplantı sona ermiştir. 

 

ÜYENİZ OLMAK İSTİYORUM

PROJE ÖNERMEK İSTİYORUM

YAYIN GÖNDERMEK İSTİYORUM

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM

- Korkut Reis Mh. Cihan Sokak No:37/4 
  Sıhhiye Çankaya/ANKARA

- Telefon: 0312.2312029

- Faks: 0312.2299339

- Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tüm Yayın Hakları Eğitim 2023'e aittir.

GİRİŞ

Hesabına giriş yap yada Kayıt ol