Makaleler

ABOUTHOUSE PROJE HEYETİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETMİŞTİR

 

Dikmen Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde, 509987-LLP-1-2010-1-TR-GRUNDTVIG-GMP referans nolu Avrupa Birliği Eğitim ve Kültür Daire Başkanlığına bağlı olarak Brükselde faaliyet gösteren  Eğitim,Görsel-İşitsel veKültür Yürütme Ajansı (EACEA) tarafından desteklenen “Exploring Houses  Through Curiosity and Social Learning” isimli merkezi bir proje yürütülmektedir.  Proje koordinatörü Sn. Veysel ALCAN ve proje ekibi, projenin hedeflerini ve gerçekleştirilen faaliyetleri paylaşmak için derneğimizde ziyarette bulunmuşlardır. Heyet Dernek Genel Başkanımız tarafından kabul edilmiştir.

Genel Başkan Ertekin ENGİN ziyarette bulunan heyete özetle; “Böyle bir ziyaretten ve paylaşımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  Bu projenin gerek faaliyetlerinde  gerek yaygınlaştırılmasında gerek se  çıktılarının kullanılması hususunda tüm desteklerini vereceklerini ifade etmişlerdir. Ayrıca Türk kültür hayatını zenginleştirici ve kültürel mirasların yaşatılması için  iyi bir fırsat olarak görülen bu projenin illerde yaygınlaştırılması gerek akademik çevrelerce ve gerek se kamuoyu tarafından ayrı ayrı aydınlatıcı havuz oluşturacağından hareketle sadece kendi mirasımıza sahipleniş, kullanım güncellememizin ötesinde proje ortağı olan 6 Avrupa ülkesinin de bu anlamda irdelenmesinin projenin diğer cazip noktalarından olduğunu” belirtmiş, daha sonra projenin ilerleyen aşamalarında tekrar görüşüleceği niyet ve taahhüdü ile ziyaret sonlandırılmıştır.

 

ÜYENİZ OLMAK İSTİYORUM

PROJE ÖNERMEK İSTİYORUM

YAYIN GÖNDERMEK İSTİYORUM

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM

- Korkut Reis Mh. Cihan Sokak No:37/4 
  Sıhhiye Çankaya/ANKARA

- Telefon: 0312.2312029

- Faks: 0312.2299339

- Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tüm Yayın Hakları Eğitim 2023'e aittir.

GİRİŞ

Hesabına giriş yap yada Kayıt ol