ERZURUM BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim 2023 Derneği Bölge İstişare Toplantısı 08/10/2011 tarihinde saat 14.00 da Dernek İl Başkanı Doç. Dr. Kemal POLAT’IN ev sahipliğinde Erzurum Dilaver Otel’de gerçekleştirildi. 

 

Bölge İstişare Toplantısına; Eğitim 2023 Derneği Genel Başkan Ertekin ENGİN, Genel Merkez Yöneticileri Gazi KARABULUT ve Nuh KABAKCI’NIN yanı sıra Derneğimizin Ağrı İl Başkanı Erhan KILIÇ, Artvin Başkanı İsrafil BAYRAK, Erzincan İl Başkanı, Lütfü KÜÇÜK, Muş İl Başkanı Cumhur SUR, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve eğitim camiasının  yanı sıra birçok davetli  katıldı. 

 

Bölge Toplantısı; Açılış Programı ve İstişare olmak üzere iki bölümde gerçekleştirildi. Açılış Programı Erzurum İl Başkanı Doç. Dr. Kemal POLAT’ın konuşmasıyla başladı.  POLAT konuşmasında; “ Türk toplumunun yükselişinin eğitimle mümkün olacağını” belirttikten sonra şu görüşlere yer verdi: 

 

“ Çağımızın içinde bulunduğu teknolojik gelişmeler bireyinde aynı ölçüde gelişmesini sağlarken sevginin göz ardı edildiği tespit edilmiştir. İşte bu sebepten dolayı Eğitim 2023 Derneği, ferdiyetçi yaklaşımı toplumsal bir sevgiyle bütünleştirmeyi hedef edinmiştir. Bugün bu salondaki değerli katılımcıların da Erzurum’dan bölgemize; bölgemizden ülkemize aynı şevki yansıtacağından hiç şüphem yoktur.”

Protokol konuşmalarının ardından kAatılımcılara hitap eden Genel Başkan Ertekin ENGİN, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerini anlatan yaptığı konuşmasında özetle: “Eğitim 2023 Derneği olarak çıktığımız bu yolda gayemiz Türk toplumunun her ferdinin bilgide donanımlı; yürekte ise sevgi dolu olduğunu sağlamaktır. Bu hedefi gerçekleştirmek için derneğimizin bütün organları, il başkanlarımız, üyelerimiz, gönüllülerimiz büyük bir çaba sarf etmektedirler. Geçmişte yapmış olduğumuz çalışmalar, projeler, etkinlikler ilgililer tarafından büyük kabul görmüştür. Bu da bizlere kalıcı, ilmi ve kucaklayıcı daha büyük çalışmalar için şevk vermektedir. Bu arada bir hususu da belirtmek isterim ki; henüz öğrenim çağında olan fakat aileleri tarafından zorla evlendirilen kız çocuklarımızın feryadına kulak vermeli, bu konunun toplumun tüm kesimleri tarafından önemsenmesini sağlayarak, kız çocuklarımızın öğrencilik hayatını tamamlamalarını mutlaka sağlamalıyız. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığımız Lise Öğrencileri   için Kültürel Varlıkların Korunması,Üretilmesi ve Geliştirilmesi Resim Yarışması  düzenlenmiş olup, ilanının  Kasım ayı içerisinde yapılması planlanmaktadır. Ödüllü olacak bu yarışın Ödül Töreninin ve Resim Sergisinin gerçekleştirileceği günde aynı başlıkla uzmanlar tarafından Panel gerçekleştirilecektir. Dil haftasında Uluslararası Katılımcılarla 2023’e Doğru TÜRKÇE Kurultayının gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarımız arasındadır. Bugüne kadar yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarımızda Kurum ve Kuruluşlarla işbirliğini önemseyen, güçlü bir Eğitim Sistemine kavuşmak adına üreten ve üretilmesinde katkı bekleyen herkesle işbirliği yapma arzusunda olan bizler, bugün burada Eğitim ve Öğretimi önemseyen bu güzide hazirunla bir arada olmaktan mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirterek, hepinizi şahsım ve Yönetim Kurulum adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” demiştir.

 

Toplantının ikinci bölümünde katılımcıların tamamı söz alarak, Eğitim 2023 Derneği ile yeni tanışmış olmalarına rağmen ortaya koyduğu hedef ve hedefe yönelik geliştirdiği söylemin dikkat çekmenin ötesinde memnuniyet verici olduğunu belirtirken  Eğitim Öğretim hayatında öncelikli olan sorunları, çözüm önerilerini sunmuşlardır.

 

ÜYENİZ OLMAK İSTİYORUM

PROJE ÖNERMEK İSTİYORUM

YAYIN GÖNDERMEK İSTİYORUM

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM

- Korkut Reis Mh. Cihan Sokak No:37/4 
  Sıhhiye Çankaya/ANKARA

- Telefon: 0312.2312029

- Faks: 0312.2299339

- Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tüm Yayın Hakları Eğitim 2023'e aittir.

GİRİŞ

Hesabına giriş yap yada Kayıt ol