İl BAŞKANIMIZ İLKER ÇEVİK ÜNİVERSİTE İÇİN ARABULUCULUK YAPTI

Derneğimizin Karabük İl Temsilcisi İlker ÇEVİK, Alman Şirket Railisties’in Yetkilileri ile Karabük Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ‘ı makamında ziyaret etti .

4 Ekim 2011 saat 11:30 ‘da gerçekleştirilen ziyaret heyetinde Devlet Demir Yolları Teknik Yardım Projesi AB Komisyonu Konsorsiyumunda bulunan Alman Şirket Railisties’in yetkililerinden Eğitim ve Demiryolu Uzmanı Alman Mühendis Sayın Wolf- Dietrich GEİTZ, Demir yolu Hat ve Emniyet Uzmanı Sayın Türker AHİ’nin yanı sıra Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nizamettin KAHRAMAN’da yer almıştır.

Devlet Demir Yolları Teknik Yardım Projesi AB Komisyonu Konsorsiyumu Railisties Şirketi yetkileri Türkiye’de bir ilk olan Karabük Üniversitesi bünyesinde bulunan Raylı Sistemler Mühendisliği ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ile bilgi alış verişinde bulundular. 

Yapılan bilgi alışverişi sonrasında Karabük Üniversitesi ve Devlet Demir Yolları Teknik Yardım Projesi AB Komisyonu Konsorsiyumu ile birlikte Raylı Sistemler Mühendisliği ile ilgili olarak karşılıklı işbirliği çalışmalarına başlandı ve iki ay içerisinde bir çalıştay yapma kararı alındı. 

Bu ziyareti bir başlangıç olarak kabul ettiğini ve bu ziyaretle birlikte karşılıklı bilimsel iş birliği çalışmalarının yapılması gerektiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ; Bu tip çalışmaların bundan sonraki süreçte de devam edeceğini amaçlarının Karabük Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası alanlarda tanınırlığını artırmak olduğunu belitti. “Türkiye’de bir ilk olan Raylı Sistemler Mühendisliği ile Karabük Türkiye’nin lokomotifi haline gelecektir.”dedi.

 

ÜYENİZ OLMAK İSTİYORUM

PROJE ÖNERMEK İSTİYORUM

YAYIN GÖNDERMEK İSTİYORUM

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM

- Korkut Reis Mh. Cihan Sokak No:37/4 
  Sıhhiye Çankaya/ANKARA

- Telefon: 0312.2312029

- Faks: 0312.2299339

- Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tüm Yayın Hakları Eğitim 2023'e aittir.

GİRİŞ

Hesabına giriş yap yada Kayıt ol